Ига Светек ще се изправи срещу Каролин Возняцки на четвъртфиналите в Индиън Уелс
Breaking News | 2024-03-13 | 17:41:34

Световната номер едно Ига Светек ще се изправи срещу Каролине Возняцки на четвъртфиналите на BNP Paribas Open в Индиън Уелс.

Отне малко. повече от час за полякинята Светек да победи казахстанката Юлия Путинцева в два сета с 6-1 6-2.

Возняцки от Дания победи трикратната победителка от Големия шлем Анжелик Кербер за 90 минути 6-4 6 -2, напредвайки до първия си четвъртфинал на WTA 1000 от 2019 г. насам, след като се завърна в тура.

След мача си бившата номер едно в света Возняцки каза, че ще трябва да играе „най-добрия си тенис, с когото да се състезава“. Swiatek.

„Мисля, че очевидно съм коментирала някои от нейните мачове“, каза тя. „Знам как играе. Очевидно тя играе добър тенис, играе мощно.

„Тренирах с нея няколко пъти, след като се върнах, също и по време на US Open. Знам как играе, но едно е да знам как играе и да играем срещу нея в цял мач.”

Святек каза на корта, че изпитва голямо уважение към Возняцки.

„Мисля, че тя играе страхотно дори след почивката по майчинство. Тя се бореше да се върне.

„Изпитвам огромно уважение. Ще се подготвя като всеки друг, но извън корта тя е страхотен човек.“

Украинката Марта Костюк победи рускинята Анастасия Павлюченкова с 6-4 6-1, докато рускинята Анастасия Потапова победи италианката Жасмин Паолини със 7 -5 0-6 6-3.